Haber

Adalet Bakanı Tunç cevap verdi: Cem Garipoğlu’nun mezarı açılacak mı?

Yaklaşık 14 yıl önce Münevver Karabulut’u vahşice katleden katil Cem Garipoğlu’nun açılması ve cesedinin kimliğinin tespit edilmesi talebi yeniden gündeme geldi. Tartışmalara Adalet Bakanı Yılmaz Tunç son verdi.

Cem Garipoğlu, 2009 yılında Münevver Karabulut’u Bahçeşehir’deki villasında vahşice katletti. Tam 197 gün kaçtı. Aylar sonra avukatı tarafından polise teslim edilen Garipoğlu, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Türkiye’yi sarsan cinayetin katil zanlısı, 2014 yılında cezaevinde yaşamına son verse de hakkındaki tartışmalar bitmedi. Karabulut Ailesi, katil Cem Garipoğlu’nun mezarının açılmasını ve yeniden DNA testi yapılmasını talep etti. Ancak başvurular reddedildi. Adalet Bakanlığı da ailenin yaptığı başvuruyu değerlendirerek ret kararı verdi.

Karabulut ailesinin avukatı Rezzan Epözdemir’in gazeteci Fatih Altaylı’nın YouTube kanalına konuk olması konuşma konusundaki tartışmayı bir kez daha gündeme getirdi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç iktidar partisine yakın Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Melih Altınok’a konuştu. “Cem Garipoğlu’nun cezaevinde yaşamını yitirmesinin ardından 2014 yılında Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmış, ölüm muayenesi ve otopsi işlemleri uluslararası protokollere uygun olarak yürütülmüş; Bakan Tunç, Münevver Karabulut’un babası tarafından 2022 yılında yapılan başvuruda, işlem yapılması için delil sunulamadığı için takipsizlik kararı verildiğini belirterek, “Kamera görüntüleri, DNA testi gibi birçok işlem sonucunda, ölen kişinin kimliği hakkında şüphe yoktur. Şu anda söz konusu mezarın açılması gibi hukuki bir durum söz konusu değil” dedi.

babadagajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu