Haber

Akgöl Tabiat Parkı’nda kartpostallık kar manzarası

Akgöl Tabiat Parkı’nda kartpostallık kar manzarası

SİNOP – Sinop’un Ayancık ilçesine bağlı Akgöl Tabiat Parkı bölgesinde kar yağışı etkili oldu ve kartpostallık görüntüler oluştu. Yarısı buzla kaplı olan göl ve üzerinde beyaz bir gelinlik bulunan çam ormanı drone ile fotoğraflandı.

Doğası, gölü ve bitki örtüsüyle eşsiz bir güzelliğe sahip olan Ayancık ilçesi sınırları içerisinde yer alan Akgöl Tabiat Parkı’nda kar yağışı etkili oldu. Soğuk hava nedeniyle Akgöl’ün bir bölümü dondu, çevresindeki çam ağaçları beyaza büründü. Beyaz bir gelinlik giymiş olan Akgöl, ziyaretçilerine eşsiz anlar yaşatıyor. Doğaseverler, kar yağışının ardından arazi araçlarıyla Akgöl’e doğru yola çıkıyor. Akgöl’ün bir bölümünün buzla kaplanması drone ile görüntülendi.

Sinop Kültür ve Turizm İl Müdürü Metin Süren, Sinop’un binlerce yıllık medeniyet geçmişiyle önemli bir tarih, kültür ve medeniyet kenti olduğunu, doğal güzellikleriyle de önemli bir ekoturizm merkezi olduğunu kaydetti. Süren, “Bunların en önemlisi Bakanlar Kurulu kararıyla turizm merkezi ilan edilen Akgöl Yaylası. İlimizde turizm merkezi ilan edilen 4 destinasyondan biri ve en değerlisi. Ziyaretçilerine dört mevsim görsel bir şölen sunan ve her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip olan Akgöl Yaylası’nın ilkbaharda bir başka olduğunu anlatan Akgöl Yaylası, “Sonbaharda ayrı, kışın ayrı tatlar sunuyor. Şu an kar yağışıyla birlikte değerli bir görselliğe büründü” dedi.

Bölgenin daha fazla turizme kazandırılması ve doğaseverlerin uğrak noktası olması amacıyla projenin başlatıldığını belirten Süren, “Şu anda Milli Parklar tarafından turizme daha da kazandırılması amacıyla imar planı hazırlanıyor. Seyir terasları, kır lokantası ve yürüyüş yolları şeklinde projelendirme çalışmaları devam ediyor.”

kusadasi-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu