Haber

AYDIN ​​VALİSİNDEN SAHTE DİPLOMALI MİMAR HAKKINDA YORUM

42 yıl boyunca birçok özel ve kamu projesinde mimar ve şantiye şefi olarak çalışan, ANTALYA’da geçici mezuniyet belgesi sahte olan Avni Tekinaslan, Aydın Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) tarafından yaptırılan caminin de mimarı. Aydın’ın Sultanhisar ilçesinde. öğrendi. Aydın Valiliği konuyla ilgili soruşturma başlattı.

Antalya’da yaşayan Avni Tekinaslan’ın sahte geçici mezuniyet belgesi hazırlayarak kendisini Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi 1980 mezunu olarak tanıttığı belirlendi. Antalya Valiliği’ne yapılan bildirimin ardından yapılan incelemede, 42 yıldır özel ve kamu projelerinde mimar ve şantiye sorumlusu olarak çalışan Tekinaslan’ın noter onaylı geçici mezuniyet belgesi Gazi Üniversitesi ile paylaşıldı. Yapılan incelemede belge suretinin sahte olduğu ve bazı bilgilerin başka bir mezuna ait olduğu belirlendi. Avni Tekinaslan’ın 2016 yılında Antalya Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü tarafından koordine edilen Selçuklu Dönemi Av Köşkü’nün, 2018 yılında ise Selçuklu Dönemi Antalya Mevlevihanesi’nin onarımında görev aldığı belirlendi. Hıdırlık Kulesi ve çevresinde 2021 yılında başlayan arkeolojik kazılarda da şantiye şefi. Antalya Valiliği de idari soruşturma başlattı.

AYDIN ​​KAVAKLI CAMİİ RESTORASYON İŞİNİ ALDI

YİKOB’un 14 Temmuz’da kazandığı ihaleyle Sultanhisar ilçesindeki Kavaklı Camii’nin onarım işini de Tekinaslan’ın aldığı ortaya çıktı. Tekinaslan, yaklaşık 1 milyon liraya mal olduğu belirtilen caminin yapımında YİKOB yetkilileriyle birlikte incelemelerde bulundu. İncelemenin ardından gazetecileri gören Tekinaslan, soruları yanıtsız bırakarak hafif ticari aracına binerek bölgeden ayrıldı. Aydın Valiliği de Tekinaslan hakkında soruşturma başlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu