Haber

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı vatandaşlara aşure ikram etti.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Ramazan ayının ilk ayı olan Muharrem ayının onuncu gününde tüm dünya Müslümanları tarafından coşkuyla kutlanan Aşure Günü münasebetiyle ilçe halkıyla bir araya gelerek ilçe halkını tebrik etti. İslam aleminde kardeşliği, paylaşmayı ve dayanışmayı temsil eden Hicri yıl. Canik Yeşilova Camii’nde kılınan cuma namazının ardından mahallelilerle uzun uzun sohbet eden ve onlarla yakından ilgilenen imam İbrahim Sandıkçı, vatandaşlara aşure ikram etti.

Canik’te Paylaşılan Sevinç

Canik Belediyesi Aşure Günü münasebetiyle ilçenin farklı noktalarında vatandaşlara aşure dağıttı. Canik Belediyesi tarafından hazırlanan ve ikrama hazır hale getirilen aşureler, belediye çalışanları tarafından vatandaşların beğenisine sunuldu. Vatandaşlar ikramlardan duydukları memnuniyeti dile getirerek, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı’ya teşekkür etti.

Vatandaşlar Aşure Günü’nü Kutladı

Vatandaşlara aşure ikram eden ve vatandaşlarla uzun süre sohbet eden Önder İbrahim Sandıkçı, vatandaşların Aşure Günü’nü tebrik ederek, “Birlik ve beraberliğin sembollerinden biri olan mübarek Aşure Günü’ne kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. yine dayanışma ve paylaşım. İlçemizin farklı noktalarında hemşerilerimize aşure ikram ediyor, soframızın bereketini hep birlikte paylaşıyoruz. Cenab-ı Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Allah mübarek Aşure gününde tuttuğumuz oruçları kabul etsin. Milletimizin ve tüm İslam aleminin Aşure Günü’nü tebrik ediyorum.”

 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-karabaglar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu