Haber

Fahrettin Altun’dan tepki: Bu vahşete bir an önce son verilmeli…

İsrail-Hamas çatışmaları 22. gününde de devam ediyor. Bağlantı Lideri Fahrettin Altun, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına tepki gösterdi.

Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“İsrail, sivilleri korumakla veya temel insan haklarına saygı duymakla ilgilenmediğini bir kez daha gösteriyor. Gazze’de sabit hat, taşınabilir telefon ve internet iletişiminin tamamen kesilmesi kabul edilemez. Bu, İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırılarının son aşamasıdır.

İsrail ordusu, 7 Ekim’den bu yana kuşatma altında tuttuğu Gazze’ye yönelik ağır hava saldırılarını sürdürürken, eş zamanlı olarak en temel insan haklarına ve değerlerine yönelik açık bir saldırı daha yaparak iletişim ve iletişim kanallarını kesiyor.

Gazze’yi dış dünyaya bağlayan tüm uluslararası iletişim kanallarını kapatmayı amaçlayan İsrail’in karartması, savaş suçunu sürdürme niyetini açıkça ortaya koyuyor. Bu, İsrail’in sivillerin hayatlarını yok ettiği çirkin gerçeğini gizleme girişimidir.

Batı’nın bu saldırıya tepki göstermemesi onları bu suça ortak ediyor. Yasaların pervasızca göz ardı edilmesi ve Gazze’deki insanların kitlesel olarak cezalandırılması savunulamaz.

İsrail’in ayrım gözetmeden ve hiçbir bedel ödemeden gerçekleştirdiği saldırılarının kısıtlanmasına karşı çıkanların nerede durduğunu sorgulaması gerekiyor. Bu felaket günlerinde sergiledikleri davranışların, tarihlerinde kalıcı bir leke olacağının farkına varmaları gerekiyor.

İsrail’in Filistinlilerin temel hak ve özgürlüklerini ihlal etmesini şiddetle kınıyoruz. Bu vahşete bir an önce son verilmeli. “Bu vahşete destek veren ‘büyük güçler’ artık insan haklarından, temel hak ve özgürlüklerden söz edemez.”

haberortakoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu