Haber

İSTANBUL-ADANA VE KAHRAMANMARAŞ’TAN 83 DEPREM MAĞDURU İSTANBUL’A GETİRİLDİ

KAHRAMANMARAŞ’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından depremzedelerin bölgeden tahliyesi sürüyor. Adana ve Kahramanmaraş’tan kalkan 2 askeri kargo uçağı, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 83 depremzedeyi İstanbul’a getirdi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından depremzedelerin tahliyesi sürüyor. Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait depremzedeleri taşıyan iki askeri kargo uçağı, Adana ve Kahramanmaraş’tan havalanarak gece saatlerinde Atatürk Havalimanı Askeri Apron’a indi. Aralarında bebek ve çocukların da bulunduğu 83 depremzede burada hazır bekletilen otobüslerle İstanbul’daki yakınlarına götürüldü.

İNSANLARIN ÇOK ZOR DURUMLARI VAR.

Ailesiyle birlikte gelen Rıza Dönmez, “Aslında Kocaeli’ye gideceğiz sonra İstanbul üzerinden geçeceğiz. Orada çok zor durumda olan insanlar var. Gidecek yer yok. İnsan kendini kaybetmiş. toplu halde akrabalar.En çok şükrettiğimiz şey en yakın ailemizden kimsenin ölmemesi.Kimsenin evi yok”Bizim evimiz yıkıldı sizin evinizde kalabilir miyiz diyemiyor çünkü kimsenin evi yok. dedi.

haberbiga.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu