Haber

Jandarma Trafik Ekipleri Beyşehir’de Denetimleri Sıklaştırdı

Konya’nın Beyşehir ilçesinde Beyşehir-Derebucak-Serik ilçeleri güzergahını içeren Yeni Konya-Antalya Otoyolu’nun hizmete açılmasının ardından jandarma trafik ekiplerinin denetim ve kontrolleri sıkılaştırıldı.

Demirkapı Tüneli’nin tamamlanarak yeni otoyolun hizmete açılmasının ardından Beyşehir İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı trafik ekipleri, Konya ve Antalya istikametinde her iki yönde artan araç yoğunluğu nedeniyle yol uygulamalarını artırdı. Jandarma ekipleri, karada yaptıkları drone kontrolleriyle havadan da karadaki ulaşıma ağırlık verdi. Sorumluluk alanlarında trafik kazalarının önlenmesi, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, sürücülerin yolda güvenli bir şekilde seyahat etmesinin sağlanması amacıyla jandarmanın kontrollerinin aralıksız devam edeceği öğrenildi.

Beyşehir Üstünler Kavşağı’nda drone’la başvuruda bulunan jandarma trafik ekipleri, sürücülerin araçta emniyet kemerini ve cep telefonunu kullanarak hatalı sollama yapıp yapmadığını havadan belirledi.

Havadan çekilen görüntülerde trafik kuralını ihlal ettiği tespit edilen sürücüleri uygulama noktasında durduran ekipler, bazı sürücülere uyarıda bulunurken, bazıları hakkında da işlem yaptı. -KONYA

hamamozuajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu