Haber

Kayseri’de boşanma sürecindeki eşini neşterle yaralayan sanığa 17 yıl hapis

Kayseri’de boşanma aşamasındaki eşini neşterle yaralayan sanık, yeniden yargılandığı davada “eşini kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 17 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Yargıtay 1. Ceza Dairesi’nce “cezanın eksik belirlendiği” gerekçesiyle bozularak yerel mahkemeye gönderilen dava, yeniden 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya sanık AS ve avukatı katıldı.

Sanık savunmasında, iptal kararına ilişkin aleyhte noktaları kabul etmediğini belirterek, önceki savunmalarını yineledi. AS, müştekinin ifadesinin çelişkili olduğunu öne sürerek beraatini ve tahliyesini istedi.

Sanık AS’yi “karısını kasten öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptıran mahkeme, olayın tutukluluğu devam ettirme girişimi olarak kalması nedeniyle cezayı 17 yıla indirdi.

Etkinlik

Niğde’de yaşayan mağdur MS, Niğde Açık Ceza İnfaz Kurumu’ndan tahliye olan boşanma aşamasındaki eşi sanık AS ile görüşmemek için 14 Temmuz 2019’da kardeşinin Kayseri’deki evine geldi. AS de eşinin erkek kardeşinin evine gelerek tartıştığı müştekiye tokat attı, yanındaki neşterle boğazını kesmeye çalıştı ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaraladı.

Olayın ardından tutuklanarak 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan hükümlü, “eşini kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 14 yıl hapis cezasına çarptırıldı. MS ise hastanede bir süre tedavi gördükten sonra sağlığına kavuştu.

Şikayetçi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve sanık avukatının temyize getirdiği belgeyi inceleyen Yargıtay 1. “Zararın ve tehlikenin ağırlığı birlikte değerlendirilerek, eksik cezanın makul bir ceza yerine 14 yıl hapisle belirlenmesi”. gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu