Haber

Los Angeles’ta Lüks Ürün Soygunu

ABD’nin Kaliforniya eyaletine bağlı Los Angeles kentinde yaşları 30 ile 50 arasında olduğu tahmin edilen hırsızlar, bir alışveriş merkezinden yaklaşık 100 bin dolar değerinde lüks eşya çalarak kaçtı.

NBC’nin haberine göre onlarca kişi, Woodland Hills’deki Westfield Toganda Alışveriş Merkezi’ndeki bir mağazaya taşınarak binlerce dolar değerinde olduğu tahmin edilen lüks çantalar ve giysiler çaldı.

Los Angeles polisi, bu şahısların güvenlik görevlilerini etkisiz hale getirmek için sprey sıktığını belirterek, çalınan eserlerin tahmini değerinin 60 bin ile 100 bin dolar arasında olduğunu bildirdi.

Los Angeles Belediye Başkanı Karen Bass, soygun ve yağma gibi hırsızlıkların kesinlikle kabul edilemez olduğunu vurgulayarak, Los Angeles polisinin sorumluları bulmak ve gelecekte tekrarlanmalarını önlemek için çalışacağını söyledi.

Zanlıların farklı araçlarla alışveriş merkezinden kaçtığı olayda şu anda herhangi bir tutuklama yapılmadı.

Olaya ilişkin sosyal medyada yer alan görüntülerde, zanlıların kapüşon ve maske kullanarak yüzlerini gizledikleri, mağazadaki rafları yıkarak eserleri alıp kaçtıkları görüldü.

serinhisar-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu