Yaşam

Miley Cyrus İlk Grammy Ödülünü Kazandı

Miley Cyrus artık resmi olarak Grammy ödüllü! Törende, hit şarkısı “Flowers” ile en iyi solo pop performansı ödülünü alan müzisyen, ödülünü Mariah Carey’den almak üzere sahneye çıktı. Daha sonra yılın en iyi rekoru ödülünü evine götürdü.

“Bu MC, bu MC’nin yanında duracak. Çünkü bu çok ikonik,” Cyrus ilk konuşmasına Carey’i işaret ederek başladı. “Aman Tanrım, yağmura ve trafiğe sıkışıp kaldım ve bu anı kaçıracağımı düşündüm. Ödülü kaçırabilirim – sorun değil – ama Mariah Carey’i kaçıramam!

Cyrus’un konuşması, yirmi yıla yakın müzik sektöründe çalıştıktan sonra aldığı ilk Grammy ödülünün kendisi için ne kadar anlamlı olduğunun altını çizerek devam etti.

“Doğum gününde tek istediği bir kelebek olan küçük bir çocuk vardı. Bu yüzden ailesi ona bir kelebek ağı verdi ve o çok heyecanlandı. Güneşe çıktı ve ağı sallamaya başladı. Ama şanssızdı ve yere oturdu, sonunda bırakıp teslim oldu. Bu güzel kelebeği yakalamakta hiç sorun yaşamadı” dedi Cyrus. “Kelebeğin gelip burnunuzun ucuna konduğu an. Ve bu müzik, ‘Çiçekler’ benim kelebeğim. Teşekkür ederim.”

Cyrus, törenin ortasında sergilediği “Çiçekler” performansının ardından sahneye dönerek gecenin son ödüllerinden birini aldı: Yılın en iyi rekoru! Cyrus, “Bu ödül harika ama umarım hiçbir şeyi değiştirmez çünkü dün hayatım harikaydı” diye başladı. “Dünyadaki herkes Grammy alamayacak ama bu dünyadaki herkes muhteşem bir ödül alacak. O yüzden lütfen çok önemli olmasına rağmen bunun önemli olduğunu düşünmeyin, değil mi arkadaşlar?”

Yapımcılarına ve ekibine çok teşekkür eden Cyrus, sözlerini kısa bir espriyle noktaladı: “Hepinize çok teşekkür ederim. Kimseyi unuttuğumu sanmıyorum ama iç çamaşırını unutmuş olabilirim. Güle güle!”

İki ödül töreni arasında Cyrus, Grammy sahnesinde parlak gümüş rengi bir elbiseyle “Çiçekler” adlı ışıltılı bir performans sergiledi. Müzikal şarkı sözlerinin ortasında canlı izleyiciyi biraz heyecan göstermeye çağırarak, “Neden bu şarkıyı bilmiyormuş gibi davranıyorsun?” dedi. Daha sonra kamera, Cyrus’u işaret ederek bu sözleri gururla söyleyen Oprah Winfrey’in de aralarında bulunduğu izleyici kitlesine geçti.

“Flowers”, yayınlandıktan sonra sekiz hafta boyunca Billboard Hot 100 listesinde zirvede kaldı ve 100 milyondan fazla dinlenmeyle Spotify’ın tek bir haftada en çok dinlenme rekorunu kırdı. Yayınlandıktan sonraki aylar içinde milyarlarca dönüşe ulaşan en hızlı şarkı oldu.

Cyrus’un plak şirketi Columbia Records’un CEO’su Ron Perry şunları söyledi: “Kayıt, Miley’nin yolculuğunu ve dayanıklılığını gerçekten yansıtıyor. Ancak bu sadece onunla ilgili değil; bu, herkeste yankı uyandıran bir duygu olan kendini sevme temasının güzel bir yansıması. ” “Böyle yansıyor.”

haber-seferihisar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu