Ekonomi

Amazon’dan halka arz öncesi 10 milyar dolarlık yatırım saldırısı

Amazon’un halka arza dahil olma olasılığı, Arm’ın bulut bilişim teknolojisindeki önemini gösteriyor. Şirketin bulut bilgi işlem birimi Amazon Web Services, Arm’ın tasarımını kullanarak Graviton adlı kendi işlemci çipini üretiyor.

Kaynaklardan biri, Arm’ın Eylül ayı başında Nasdaq endeksinde listelenmeye hazırlandığını belirtti. Arm, halka arzda 8 ila 10 milyar dolar toplamayı hedefliyor.

Amazon ve Arm konuyla ilgili soruları yanıtsız bıraktı.

10 FİRMA İLE GÖRÜŞME

Arm, halka arzından önce bir süredir aralarında Intel, Alphabet ve Nvidia’nın da bulunduğu 10’a yakın teknoloji şirketiyle yatırımlar konusunda görüşmelerde bulunuyordu. Kaynaklara göre, söz konusu yatırımcıların şirketin yönetim kurulunda söz hakkı olmayacak.

Bir kaynak, Arm’ın halka arza kilit yatırımcıları dahil etmeyi, kilit müşterilerle ilişkisini güçlendirmeyi ve halka arzın cazibesini artırmayı umduğunu söyledi.

Arm’ın halka arzı, dünyanın en büyük teknoloji yatırım fonlarından biri olan Vision Fund’ı kuran ve teknoloji yatırım başarısızlıklarının ardından bunu kurtarmaya çalışan Softbank için çok ihtiyaç duyulan bir gelişme olacak.

haberatabey.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu