Haber

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a makamında bıçaklı saldırı girişimi! Özcan’dan açıklama: “Önlemleri artıracağız”

Bugün saat 11.30 sıralarında Bolu Belediyesi’nde meydana gelen olayda, HH isimli bir kişi Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın makamının önüne gelerek liderle görüşmek istediğini söyledi.

Cebinden çıkardığı bıçağı fırlattı

Bağırmaya başlayan HH, Özcan’ın polis korumaları tarafından uyarıldı. Uyarılara uymayan HH, cebinden çıkardığı bıçağı sallamaya başladı. Bekçi polisleri müdahale ederek HH’nin elinden bıçağı alırken, olay 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirildi. İhbar üzerine belediye binasına polis ekibi sevk edildi. Olayın ardından polis ekibi, ofis odasının bulunduğu kata gelerek güvenlik şeridi oluşturdu. Gözaltına alınan HH, ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. HH’nin Bolu’da pazarcı olduğu öğrenilince olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

TANJU ÖZCAN’DAN AÇIKLAMA: TEHDİT ÖNERMİYORUZ

Özcan, saldırı girişimine ilişkin şu açıklamayı yaptı: “Ben tehditten korkan bir adam değilim. Hayatım boyunca defalarca ifşa oldum. Gün geldi FETÖ’cüler beni tehdit ettiler ve beni ölüm listelerine aldılar.” terör örgütleri bunu bana dahiymiş gibi ilettiler şimdi boyutları çok arttı ben milletvekiliyken sadece kendimden sorumluydum şu an bu binada 500 çalışan var bu durum arkadaşlarımı tedirgin ediyor ve korkmuş.

“BUNDAN SONRA GÜVENLİK ÖNLEMLERİNİ ALMALIYIZ”

Birisi bıçakla gelir, bağırır ve çağırır. Buradaki çalışanların bundan etkilenmemesi doğal olarak mümkün değil. Artık yeter. Herkes bilmeli ki; Tehditlere boyun eğmeyiz. Söyleyeceklerimizden geri kalmıyoruz. Ama özellikle belediye çalışanlarım zarar görürse dünyayı başlarına yıkarım. Bir yandan da mülteci çetelerini tehdit ediyor. Bir yanda PKK ve uzantıları yeter. Güvenlik konusunda çok zayıfız. Şeffaf belediyecilik adına hiçbir hassas kapı bile koymadan insanlar bize çok rahat ulaşabilir dedik. Bundan sonra bazı güvenlik önlemleri almamız gerekecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu